Hakkımızda

Ekofarm Organik Tarım San. ve Tic. Ltd. Şti. 2006 yılında Adana/Yüreğir’de 18.000 m2 alanda organik gübre üretmek üzere kurulmuştur. Uzun yıllardan beri bilinçsizce ve tek yönlü kullanılan kimyasal gübreler ve tarım ilaçları neticesinde tarım yapılan topraklar kirlenmiş ve çevre sağlığı açısından tehlikeli boyutlar almaya başlamıştır.

Avrupa Birliğine girme sürecinde olan ülkemizde, organik veya konvansiyonel tarım yapılan alanlarda değişik özellikleri açısından yıpranmış olan toprakların yapısal düzeninin yeniden kazandırılması ve üreticilerimizin daha kaliteli-bol ürün elde etmelerini sağlamak, bu Kuruluşun temel felsefesini oluşturmaktadır. Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen bu gübrelerin kullanımı sonucunda elde edilen verim ve kalitenin yüksek olması buna bağlı olarak da müşteri memnuniyeti, paralelinde talep artışlarını da beraberinde getirmiştir.

Artan talebin karşılanması amacıyla Kuruluş kapasite arttırarak şu an 80.000 m2 alanda faaliyetlerini sürdürmekte olup, yedi ayrı bölgedeki dağıtıcılar aracılığıyla yurt çapında hizmet vermektedir. Geçmişin tecrübesi ile geleceğin teknolojisini birleştirerek, AR-GE çalışmaları sonucunda ürün ve üretim kalitesini her geçen gün arttıran Kuruluşumuz, üretimine başladığı kompoze ve yeni nesil gübrelerden organomineral gübreleri de daha geniş çapta üreticiye hizmet götürmeyi hedeflemektedir.